Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

lockS

New member
May 16, 2010
57
0
0
χτες ανεβαινοντας για λαρισα στην λαμια μ επιασε μια λιγουρα και σταματησα στα goody's να σαβουριασω,ξαναμπαινωντας στην εθνικη στην λωριδα επιταχυνσης πιανω φευγαλεα μια bmw (316 μου φανηκε απ την μουρη και ετσι φευγαλεα που την ειδα με την ακρη του ματιου) να ερχεται και λεω ας παιξουμε να τον παω διπλα διπλα και εκει που το σπαω βλεπω οτι δεν δεν παιρνω προβαδισμα...ε μεχρι που περασε με συνοπτικες διαδικασιες μπροστα και ειδα ενα τσουρμο εξατμισεις πισω και λαστιχο πιο φαρδυ και απο νταλικας και ενα γραμμα πισω να δεις πως το γραφε N;...K;...α θυμηθηκα M!!!τουλαχιστον πηρα την εκδικηση μου μετα που τον ειχαν τσιμπησει σε μπλοκο  ;D ;D χεχε

επισης ειχα βαλει και (για βενζινη μου το πουλησαν παντως) το κρασι της παρεας και τ αμαξι εκανε κατι ψιλοδιακοπες και δεν τραβαγε με την καμια και ειχα ξενερωσει με την ζωη μου...αλλιωωωωωωωωως την ειχε βαψει ο τυπας :p
 

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
14
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
λοιπον πριν λιγο ανοιγμα με smart brabus απο σταση του εκανα 2-3 αμαξια το σμαρτακι ομως δεν ξεκινησε και πολυ καλα !απο 1ες ρολ παλι τα ιδια και απο 2ες ρολ μου πεταχτηκε μισο αμαξι περιπου κ τον μαζεψα -περασα με σπασμενη δευτερα ! και το βραδυ μου τελειωσε ομορφα με ενα παλικαρι που εφυγε με τα τεσσερα και που θα με σκοτωνε αν δεν ειχα κανει δεξια για να τον αποφυγω! αυταα
 

puma-r

Hero Member
May 9, 2010
1,004
0
0
αφου εισαι καλα,οκ!μπραβο σου που μπορεσες και αντεδρασες σε μια δυσκολη κατασταση σωστα!για τα ανοιγματα τι να πω?πιστευω οτι μπορεις και καλυτερα :p :p :p
 

puma-r

Hero Member
May 9, 2010
1,004
0
0
πριν απο μιση ωρα αναβαση κατεχακη integra vs octavia rs(προηγουμενο)απο σταση περιπου 5 αυτοκινητα το honda ;)πολυ καλο το παληκαρι με το octavia,τα ειπαμε στο επομενο φαναρι στο πολυ φιλικο!ευτυχως που υπαρχουν ακομα ξηγημενα ατομα γιατι ολο κατι καγκουρια μου την πεφτουν!
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
Πριν απο λιγο ανοιγμα στην βουλιαγμενης απο το φαναρι που κανει αριστερα για αλιμου μεχρι και το επομενο φαναρι στα πολυκλαδικα της ηλιουπολης με punto sporting 1.4 λογικα αυτο με τα 95αλογα.Μου κολλαγε αρκετη ωρα και εκει βρηκαμε την ευκαιρια να στηθουμε μιας και ειμασταν πρωτοι στο φαναρι.
Το πουντο δικαβαλο,εγω μονος μου.
Ανοιξαμε απο σταση μεχρι 3ες μιας και μας επιασε το επομενο φαναρι.
Αρκετα καλα σταθηκε το πουντο,πρωτες δευτερες τριτες κοπια.
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
puma-r said:
πριν απο μιση ωρα αναβαση κατεχακη integra vs octavia rs(προηγουμενο)απο σταση περιπου 5 αυτοκινητα το honda ;)πολυ καλο το παληκαρι με το octavia,τα ειπαμε στο επομενο φαναρι στο πολυ φιλικο!ευτυχως που υπαρχουν ακομα ξηγημενα ατομα γιατι ολο κατι καγκουρια μου την πεφτουν!


Πριονι ο ιάπωνας...
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
southern said:
Πριν απο λιγο ανοιγμα στην βουλιαγμενης απο το φαναρι που κανει αριστερα για αλιμου μεχρι και το επομενο φαναρι στα πολυκλαδικα της ηλιουπολης με punto sporting 1.4 λογικα αυτο με τα 95αλογα.Μου κολλαγε αρκετη ωρα και εκει βρηκαμε την ευκαιρια να στηθουμε μιας και ειμασταν πρωτοι στο φαναρι.
Το πουντο δικαβαλο,εγω μονος μου.
Ανοιξαμε απο σταση μεχρι 3ες μιας και μας επιασε το επομενο φαναρι.
Αρκετα καλα σταθηκε το πουντο,πρωτες δευτερες τριτες κοπια.


το πουντο σίγουρα θα νόμιζε οτι είσαι 1600 εε?
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
δεν ξερω τι νομιζαν, δυο κοπελιτσες ηταν μεσα και το σκιζανε κανονικα.
το πουντο μαμα με σηματακι abarth πισω :p
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
southern said:
δεν ξερω τι νομιζαν, δυο κοπελιτσες ηταν μεσα και το σκιζανε κανονικα.
το πουντο μαμα με σηματακι abarth πισω :p

κοπελίτσες εε? πραγματι είναι ενα καινούργιο φαινόμενο με κοπέλες που τρέχουν στο δρόμο και ψιλοκάνουν κόντρες.. Θ φταίνε τα οιστρογόνα που μας ταϊζουν... Δημιουργούν τα αντίθετα σε κάθε φύλο συμπτώματα...
 

puma-r

Hero Member
May 9, 2010
1,004
0
0
κι εγω χθες που γυρνουσα απο τη συναντηση πετυχα δυο κοπελιτσες με ενα Hyundai Accident  :pνα κανουν σφηνες.το accident ειχε ζαντες,αεροτομη,μπουκα και αυτοκολητο του ομονυμου club!
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
puma-r said:
πριν απο μιση ωρα αναβαση κατεχακη integra vs octavia rs(προηγουμενο)απο σταση περιπου 5 αυτοκινητα το honda ;)πολυ καλο το παληκαρι με το octavia,τα ειπαμε στο επομενο φαναρι στο πολυ φιλικο!ευτυχως που υπαρχουν ακομα ξηγημενα ατομα γιατι ολο κατι καγκουρια μου την πεφτουν!

πόσα κιλά είναι το ιντεγκρα? το χεις μετρησει σε παλάντζα για φορτία φορτηγών? Το φιέστα με τις τουρμπίνες επάνω είναι 1090 κιλά ακριβώς..
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
Mπα δεν ειναι καινουργιο το φαινομενο αλεξ.μου εχει τυχει και αλλη φορα να ανοιξω με swiftaki 1300 100hp μαμα.Καλα εκει την εφαγα καλα!Τοτε ημουν στα 92hp με φιλτρο-προγραμμα μονο.

Οι κοπελες παντως εχουν παρει τα πανω τους Ευγε!
Και μερικες ειναι και αρκετα μαχημες
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
southern said:
Mπα δεν ειναι καινουργιο το φαινομενο αλεξ.μου εχει τυχει και αλλη φορα να ανοιξω με swiftaki 1300 100hp μαμα.Καλα εκει την εφαγα καλα!Τοτε ημουν στα 92hp με φιλτρο-προγραμμα μονο.

Οι κοπελες παντως εχουν παρει τα πανω τους Ευγε!
Και μερικες ειναι και αρκετα μαχημες


εε γύρω στο 95-97 δεν ήτανε κάτι τόσο συνηθισμένο...
 

puma-r

Hero Member
May 9, 2010
1,004
0
0
turbomaniac said:
πόσα κιλά είναι το ιντεγκρα? το χεις μετρησει σε παλάντζα για φορτία φορτηγών? Το φιέστα με τις τουρμπίνες επάνω είναι 1090 κιλά ακριβώς..
μοντελο 96 χωρις a/c εβγαινε 1080Kg περιπου το δικο μου ειναι του 00 με a/c ειναι περιπου 1120Kg!γενικα τα κατασκευασαν ελαφρια γιατι ειναι αυτοκινητα πιστας!να φανταστεις θερμομονωση δεν εχει και ολος ο αερας ο ζεστος σκαει στην καμπινα!το καλοκαιρι χωρις ανακυκλωση και a/c δεν παλευεται!!!
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
puma-r said:
μοντελο 96 χωρις a/c εβγαινε 1080Kg περιπου το δικο μου ειναι του 00 με a/c ειναι περιπου 1120Kg!γενικα τα κατασκευασαν ελαφρια γιατι ειναι αυτοκινητα πιστας!να φανταστεις θερμομονωση δεν εχει και ολος ο αερας ο ζεστος σκαει στην καμπινα!το καλοκαιρι χωρις ανακυκλωση και a/c δεν παλευεται!!!


δηλαδή αν είσαι γύρω στα 210 άλογα στρόφαλο σκέτο το αμάξι παίζεις στα 5,33 κιλά στον ίππο.

Αυτό σημαίνει οτι για να πηγαίνουμε μαζί (επειδή και εσύ ανοίγεις καλά στις ψηλές στροφες) πρέπει με 0.45 να βγάζω τουλάχιστον 205 άλογα. Άρα αν ανοιξουμε και πηγαίνουμε μαζί τότε στο 0.5 θα έχω τουλάχιστον 200 άλογα στρόφαλο... Εμένα αυτό με ενδιαφέρει γιατι είμαι οπαδός των χαμηλών πιέσεων και μεγάλων ιπποδυνάμεων.... Τα αποτελέσματα θα είναι ενδιαφέροντα απο ένα μεταξύ μας άνοιγμα...

θέλω και βόλτα να ακούσω το μοτερ σου ψηλά στις 8,5, πάντα μου αρεσαν τα πολύ υψηλόστροφα μοτερ...
 

puma-r

Hero Member
May 9, 2010
1,004
0
0
turbomaniac said:
δηλαδή αν είσαι γύρω στα 210 άλογα στρόφαλο σκέτο το αμάξι παίζεις στα 5,33 κιλά στον ίππο.

Αυτό σημαίνει οτι για να πηγαίνουμε μαζί (επειδή και εσύ ανοίγεις καλά στις ψηλές στροφες) πρέπει με 0.45 να βγάζω τουλάχιστον 205 άλογα. Άρα αν ανοιξουμε και πηγαίνουμε μαζί τότε στο 0.5 θα έχω τουλάχιστον 200 άλογα στρόφαλο... Εμένα αυτό με ενδιαφέρει γιατι είμαι οπαδός των χαμηλών πιέσεων και μεγάλων ιπποδυνάμεων.... Τα αποτελέσματα θα είναι ενδιαφέροντα απο ένα μεταξύ μας άνοιγμα...

θέλω και βόλτα να ακούσω το μοτερ σου ψηλά στις 8,5, πάντα μου αρεσαν τα πολύ υψηλόστροφα μοτερ...
;) ;) ;)αντε να σε δουμε κι'ολας!turbomaniac ακουμε και turbomaniac δεν βλεπουμε ;) ;) ;)
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
puma-r said:
;) ;) ;)αντε να σε δουμε κι'ολας!turbomaniac ακουμε και turbomaniac δεν βλεπουμε ;) ;) ;)

άφαντος ο αρρύθμιστος τουρμπομανιακ. Ότι πρέπει πάντως για ωραία βίντεο εντος και εκτός αυτοκινήτου. Αν δεν έχω ρυθμίσει μέχρι την Παρασκευή.. μπορώ για βίντεο και βόλτες την παρασκευή το απόγευμα κατα τις 6..
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread