Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

pitbull

Original poster
Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Lucifer said:
The-Time-has-come.jpg


img20130530111729.jpg


img20130530123039.jpg



whistling winkwink biggrin

                                                 ::) Ευχαριστω καμαρι μου  :-*


Επειτα απο μεγαλη αναμονη και πολλα στραβα που μου ετυχαν,επιτελους καταφερα να ολοκληρωσω ενα μερος του σκοπου,που με εκανε να αγορασω το mk7  :)

Πλεον κυκλοφορει και εδω,το πρωτο mk7 mr155.
Οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι πολυ καλες,το αμαξι δειχνει προθυμο και δυνατο σε ολο το ευρος των στροφων.Ουσιαστικα δεν εχει καμια σχεση οπως ηταν εργοστασιακο,πιστευω οτι οσο δουλευει και κανει adapt στα νεα δεδομενα θα αποδοσει και ακομα καλυτερα.
Βεβαια ολα αυτα θα τα δουμε στο προσεχες μελλον,για το τι θα δειξει μια δυναμομετρηση αλλα και καποιες δοκιμες με αλλα.

Ολα ξεκινησαν με την πολυποθητη αφιξη του κιτ

   

Αρχικα ξεκινησε η τοποθετηση των εκκεντροφορων,που ειναι και το πιο χρονοβορο

     

Και για συνεχεια ειχαμε την εξατμιση
     

Καπως ετσι ηταν τα πραγματα οταν τελειωσε

   

Ευχαριστω τον Γιωργο Καρανικολα για αυτη την συνεργασια που ειχαμε και ολα τα παιδια στην Car Center που ασχοληθηκαν με το αμαξι και για την πολυ καλη δουλεια που εκαναν.

Περισσοτερο απ'ολους,θελω να ευχαριστησω και δημοσια τον μηχανικο μου τον Νικολα  ;D.
Και για την τεχνικη γνωση που παρεχει απλοχερα αλλα περισσοτερο για την ψυχολογικη υποστηριξη και για το τρεξιμο που εριξε μαζι μου,απο την αρχη μεχρι το τελος  frie.
Εαν δεν ηταν και εκεινος πιθανον να μην ειχε επιτευχθει ολο αυτο,το αμαξι εχει την σφραγιδα του και για εμενα ανοικει και σε αυτον.

Υ.γ  Τελικα εσυ θα με καταστρεψεις,ουτε γυναικα να ησουν  :-*
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #2
Μπαμπη καλοριζικο να ειναι και καλα χλμ να εχεις φιλε μ!!!Αφου το αμαξι εχει την σφραγιδα του Νικολα πιστευω οτι ειναι περιτο να σου ευχηθω καλα ''ραψιματα'',ειναι περιτο ;)
 

Lucifer

Hero Member
May 14, 2010
3,282
1
0
θα δείξει...
Πολλά, καλά, ασφαλή και γρήγορα χλμ να χεις καμάρι μου  :-*

ο κουραμπιές θα αφήνει την άχνη πίσω του... AR15firing biggrin AR15firing biggrin

Νίκολας  rules worthy
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Φίλε ...το αυτοκίνητο από δω και πέρα είναι ΡΆΤΟΜΗΧΑΝΗ!!!
ΤΕΛΟΣ !!να το χαίρεσαι ολόψυχα !!καλα πατήματα !!
 

Pa_Nos_1400cc

Pro Member
May 10, 2010
521
0
16
47
Αγρίνιο
Μπράβο Pitbul, ένα καλό σύνολο αυτό έφτιαξες που για ατμόσφαιρα 16αρι θα πηγαίνει πολύ καλά.
να το χαίρεσαι, καλά χιλιόμετρα, και να πατήσεις κανα δίλιτρο st μκ6....

*υγ. εφτιαξες το απόγεμα μου...
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Μπαμπη τα λογια ειναι περιττα φιλε!!! Καλοριζικο με ασφαλη χιλιομετρα και να το χαρεις το  AR15firing AR15firing AR15firing
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
φτου-φτου σκορδα.... biggrin

καλοριζικο...επιτελους μετα απο πολυ καιρο καποιος εβαλε mountune.. AR15firing AR15firing

ευχομαι να το ευχαριστηθεις οπως κ εγω κ να απολαμβανεις την οδηγηση..

υγ:panos1400:εγω πολυ ευχαριστως ως μκ6 st να δοκιμασω :p qq whistling


θελω βολτααααααααααααααα..............
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
τούμπανο το fiesta σου Μπάμπη!!! το μέτρησες να δεις τι έβγαλε?
 

panosd

Pro Member
Σεπτ. 4, 2011
657
0
16
35
Μπράβο Μπάμπη..Εύχομαι φίλε καλοτάξιδο και πάλι και απροβληματιστες βόλτες!!
 

lefteris

Pro Member
Oct 15, 2011
406
0
0
41
Αθήνα
Ετσι!Το mk7 θα δείξει τα δόντια τού!
Περιμένουμε μετρήσεις απο dyno και 0-100.
Επιτρέπεται να ρωτήσω το κόστος;
 

Pa_Nos_1400cc

Pro Member
May 10, 2010
521
0
16
47
Αγρίνιο
DarthFiesta said:
υγ:panos1400:εγω πολυ ευχαριστως ως μκ6 st να δοκιμασω :p qq whistling
Το δικό σου παίρνει ντόπα δεν γίνεται, θα είναι άκυρο πάτημα, st μαμμά εννοώ , stage 0  :)
 

arkas

Hero Member
Nov 2, 2010
2,000
0
0
45
θεσσαλονικη
www.facebook.com
φιλαρα εμεις τα ειπαμε και απο αλλου
καλα χιλιομετρα να εχεις και να το χαιρεσαι

οσων αφορα το αν ηταν ο νικολας γυναικα ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΖΕΣ ΟΥΤΕ ΛΑΣΤΙΧΑ!!!
πιστεψε με  giggle giggle giggle giggle
 

georgemav

Member
Jun 8, 2012
245
0
0
pitbull πραγματικα μπραβο!!!!..ίσως η καλύτερη λύση για τα αυτοκίνητα μας........
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Μπράβο Μπάμπη για την κίνηση που έκανες,Αναμένουμε τις εντυπώσεις του πρώτου mr155 AR15firing AR15firing
 

pitbull

Original poster
Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Σας ευχαριστω παιδια  :)

Ακομα το αμαξι δεν εχει μετρηθει,εχει κανει μολις 300χλμ και ειναι στο στρωσιμο.Προς το παρον ευχαριστιεμαι εγω να το οδηγαω και ο βενζινας μου να με βλεπει  :D

Παντως φαινεται δυνατο και ως ενα βαθμο εχω δικαιωθει για αυτην μου την επιλογη.Βεβαια οπως λενε στο τελος ξυριζουν τον γαμπρο και θα δουμε κατα ποσο αξιζει τα λεφτα του.

@ Περικλη θα σε παω βολτα και θα κανουμε και μια δοκιμη ετσι για το καλο.Και αμα θες δεχομαι εσυ να πας με την οπισθεν  giggle

@ Λευτερη θα μου επιτρεψεις να σου πω τιμη απο βδομαδα που θα κλεισω τις οποιες εκκρεμοτητες.
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
Μπαμπη χαμηλα πως το βλεπεις?πρεπει να τραβαει καλα...ασε  τις οπισθεν κ θα παμε απο χαμηλα (2000σαλ) κ πιστευω οτι θα κατσεις μια χαρα μεχρι καποιες στροφες.....βεβαια εχεις λιγοτερη ροπη αλλα ειναι κ αλλα πραγματακια που παιζουν ρολο..θα πρεπει να βρεθει κ κανα mk7 ομως να δοκιμασετε...

το θεμα ειναι να μαθεις καλυτερα πλεον το ''καινουργιο σου'' αμαξι κ να χαιρεσαι να το οδηγας..αμα η βελτιωση που κανεις σε ικανοποιει ολα τα αλλα εχουν μικρη σημασια.. :)

κ μια σημαντικη ερωτηση:καμμια πολλαπλη για σας θα βγαλει η mountune?? AR15firing AR15firing AR15firing ;D ;D
 

SuperNova

Member
Dec 1, 2010
152
0
0
Μεγειες! Καλοταξιδο και απροβληματιστο το καινουργιο fiesta! Σαν καινουργιο και τελειως διαφορετικο αμαξι δεν ειναι?
Και αμα εβαζες πρωτα το 140 και μετα το 155 θα ηταν σαν να ειχες 2 διαφορετικα αμαξια καθε φορα! giggle

Μπραβο για την επιλογη σου και την υπομονη σου, θα το δεις οτι αξιζει απ ολες τις αποψεις!  biggrin biggrin

Και αν νομιζεις οτι τωρα παει καλα περιμενε λιγο να κανεις κ αλλα χλμ για να προσαρμοστουν σωστα ολα τα καινουργια πραγματακια που εβαλες -  εκει να δεις πως θα πηγαινει!

Εγω ομως περιμενα να εβλεπα και βιντεακι με τον Πανο που εχετε ξανα ανοιξει ή με αλλο, ειτε μαμα ειτε βελτιωμενο, ΜΚ7 (κατα προτιμηση θα ηθελα να δω και τα 2, και με μαμα και με ''πειραγμενο'' redface). Ελπιζω να δω συντομα (και γιατι οχι, να τα δω και απο κοντα και ως καμεραwoman     winkwink :D :D).

Αντε παιδια κανονιστε το! Ο λαος θελει βιντεακια!  AR15firing  

υ.γ. ΦΤΟΥ-ΦΤΟΥ ΣΚΟΡΔΑ!
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
SuperNova said:
Και αμα εβαζες πρωτα το 140 και μετα το 155 θα ηταν σαν να ειχες 2 διαφορετικα αμαξια καθε φορα! giggle
αυτό το είδε...... giggle giggle giggle
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread