Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
πιστευω οτι ισως να απαντουσαν λιγο διπλωματικα ωστε να μην χασουν πωλησεις κ οι ιδιοι...αν κ κανεις δεν ξερει!!αν κ σε εχω ξαναρωτησει σκασιματακια σ κανει τωρα που εχει αρχισει κ δουλευει... AR15firing AR15firing..

στο χταποδι περα απο το γυαλισμα εχεις παρατηρησει καποια αλλη διαφορα?
 

pitbull

Original poster
Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Σκασιματα ακουσα χτες με τον Στελιο,οπου η εξατμιση ειχε αρχισει και πυροβολαγε κανονικα  giggle .Με τον καιρο που θα καουν οι μονωσεις και τα λοιπα πιστευω οτι θα αυξηθουν και αυτα οπως και ο θορυβος.

Περικλη οχι περα απο το γυαλισμα δεν ειδα καποια διαφορα και να πω την αληθεια,αν δεν εχεις τα χταποδια διπλα διπλα πιστευω δυσκολο να βγαλεις ασφαλη συμπερασματα,ολα τα αλλα σωληνες ειναι.

Ο καταλυτης μου ειναι 200αρης hjs και ειναι ο παρακατω


ppbv.jpg
 

pinkfloyd

Member
May 13, 2010
270
1
0
pitbull said:
Σκασιματα ακουσα χτες με τον Στελιο,οπου η εξατμιση ειχε αρχισει και πυροβολαγε κανονικα  giggle .Με τον καιρο που θα καουν οι μονωσεις και τα λοιπα πιστευω οτι θα αυξηθουν και αυτα οπως και ο θορυβος.

Περικλη οχι περα απο το γυαλισμα δεν ειδα καποια διαφορα και να πω την αληθεια,αν δεν εχεις τα χταποδια διπλα διπλα πιστευω δυσκολο να βγαλεις ασφαλη συμπερασματα,ολα τα αλλα σωληνες ειναι.

Ο καταλυτης μου ειναι 200αρης hjs και ειναι ο παρακατω
Ευχαριστω
 

pitbull

Original poster
Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
StuparArt said:
εγω το downpipe το εβγαλα σημερα.... tease

Δεν το πουλας λεω εγω,να παρουμε και αλλο ενα να φτιαξουμε κανα σφυριλατο τωρα που εχω παρει φορα?  whistling
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Μπα fiesta δε παίρνω.. δε πάνε ρε! Έχει μέλλον το dieselaki μου… πρέπει να το ετοιμάσω για το dyno ;D
 

pitbull

Original poster
Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Καλα κανεις,πλεον εισαι και οικογενειαρχης ανθρωπος και στο μελλον μπορει να προκυψει και καμια κορακλα που θα πρεπει να προικισεις    :D.
Θα το ετοιμασουμε και το δικο σου....

Ασε τα fiesta σε εμενα,μολις το βαρεθω και επειδη δεν βλεπω να βγαζουν τριτο σταδιο για τα mk7(εκτος και αν κανω ειδικη παραγγελια  giggle)τουρμπιζουμε τον κουραμπιε  17xxx
 

mpoukou22

New member
May 12, 2010
94
0
0
το 140 απο το 155 η διαφορα ειναι μονο τα εκκεντρα η το 155 εχει και αλλη διαμετρο εξατμιση?
τα εκκεντρα τι προφιλ εχουν?
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Η εξάτμιση είναι η ίδια απ ότι όλα φαίνονται (δεν τις έχει μετρήσει κανείς μέχρι τώρα απ ότι ξέρω). Για τα έκκεντρα μόνο ο καρανικόλας (εντός Ελλάδας) ξέρει τι προφίλ έχουν. Μου είπε ότι είναι λίγο πιο άγρια και με λίγο μεγαλύτερο βύθισμα από τα piper.

Κάπου έχει σημειώσει τις τιμές των εκκεντροφόρων αλλά επειδή καρανικολας είναι αυτός καλύτερα να ανοίξεις μοτέρ και να τα μετρήσεις μόνος σου.. giggle
 

mpoukou22

New member
May 12, 2010
94
0
0
βασικα απο περιεργεια ρωταω γιατι δινει +15 αλογα,με μονο απο εκκεντρα...
εκκεντρα τα οποια ειναι αρκετα ηπια μιας και δουλευουν με το προγραμμα απο το φπε χωρις κανενα προβλημα.
μηπως ειναι λιγο αισιοδοξο το νουμερο/
 

pitbull

Original poster
Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Στο δευτερο σταδιο εκτος απο τα εκκεντρα δινει και αλλο φιλτροκουτι(με διπλη παροχη αερα)και αλλο προγραμματισμο του εγκεφαλου.

Η εξατμιση ειναι ιδια με το πρωτο σταδιο.
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Εχω μια απορία , σε περίπτωση που κάποιος φοράει σκέτη εξατμιση πχ. Miltek
Μπορεί να αγοράσει το δεύτερο στάδιο  σκέτο ; Δλδ εκκεντρα, το κουτί και το προγραμμα;
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
mpoukou22 said:
βασικα απο περιεργεια ρωταω γιατι δινει +15 αλογα,με μονο απο εκκεντρα...
εκκεντρα τα οποια ειναι αρκετα ηπια μιας και δουλευουν με το προγραμμα απο το φπε χωρις κανενα προβλημα.
μηπως ειναι λιγο αισιοδοξο το νουμερο/
στο st αν δεις δίνει σε άλλο θέμα δίνει εκκεντροφόρους και ρύθμιση εγκεφάλου +20Hp
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread