Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
δηλαδη κοστιζει 200ευρω κατι που αλλαζει μονο την αισθηση;ή γενικοτερα κατεβαινουν και οι χρονοι σε ρεπριζ και τετοια;
 

nikos drift

Pro Member
Apr 24, 2011
348
0
0
απο φιλους που ειχαν βαλει καποτε σε ibiza 101 , ειχαν δει διαφορες διπλα διπλα...δεν ειναι η δυναμη που ειχε αλλαξει...ο χρονος αποκρισης στο γκαζι ειναι σημαντικος χρονος για να περασεις καποιον οταν εισαι πλαι πλαι...αυτο ειχε αλλαξει μαλλον...
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Ετσι ακριβως φιλε Νικο! εχει αυτο το μπαμ που λεμε!! δεν ειναι μονο η αισθηση Ζαφειρη!!
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
moican said:
δηλαδη κοστιζει 200ευρω κατι που αλλαζει μονο την αισθηση;ή γενικοτερα κατεβαινουν και οι χρονοι σε ρεπριζ και τετοια;
αν όμως κάποιος έχει σκοπό να βάλει πρόγραμμα όπου ο προγραμματιστης μπορεί να πειράξει την πεταλούδα τότε αυτό είναι άχρηστο γιατί την δουλεία του μπουστερ θα την κάνει το πρόγραμμα
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
scorpion said:
αν όμως κάποιος έχει σκοπό να βάλει πρόγραμμα όπου ο προγραμματιστης μπορεί να πειράξει την πεταλούδα τότε αυτό είναι άχρηστο γιατί την δουλεία του μπουστερ θα την κάνει το πρόγραμμα

πολυ σωστος Ιακωβε σε αυτο που ειπες....

οσο για αυτο που λεει ο Νικος δεν πιστευω οτι ισχυει γιατι στην κοντα και οι 2 θα πατησουν το γκαζι τερμα με αποτελεσμα να ανοιξει η πεταλουδα στο τερμα και αυτο γινεται ειτε με μπουστερακι ειτε χωρις μπουστερακι...το μονο που κερδιζεις ειναι οτι μπορει να ανοιξει ΕΛΑΧΙΣΤΑ ποιο γρηγορα σε αυτον που εχει μπουστερακι και να κερδισει ισα-ισα μισο φαναρι,ουτε καν μισο φτερο!!!το μπουστερακι το μονο που κανει ειναι να ανοιγει λιγο πιο νευρικα την πεταλουδα και να εχεις καλυτερη αισθηση στο πεταλ σου!!!
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
nos7 said:
πολυ σωστος Ιακωβε σε αυτο που ειπες....

οσο για αυτο που λεει ο Νικος δεν πιστευω οτι ισχυει γιατι στην κοντα και οι 2 θα πατησουν το γκαζι τερμα με αποτελεσμα να ανοιξει η πεταλουδα στο τερμα και αυτο γινεται ειτε με μπουστερακι ειτε χωρις μπουστερακι...το μονο που κερδιζεις ειναι οτι μπορει να ανοιξει ΕΛΑΧΙΣΤΑ ποιο γρηγορα σε αυτον που εχει μπουστερακι και να κερδισει ισα-ισα μισο φαναρι,ουτε καν μισο φτερο!!!το μπουστερακι το μονο που κανει ειναι να ανοιγει λιγο πιο νευρικα την πεταλουδα και να εχεις καλυτερη αισθηση στο πεταλ σου!!!

Μιχαλη εχει διαφορα αρκετη!! αν το δουλεψεις θα το καταλαβεις!! πιστεψε με!!
 

Vasilis_250r

Member
Jun 2, 2011
166
0
0
Παιδια διαβασα το θεμα και θελω να ρωτησω με την καταναλωση τι παιζει?
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
ισως να αυξανεται ενα λιγο επειδη ανοιγοκλεινει πιο αμεσα η πεταλουδα
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Οσο βαρυ ειναι το ποδι σου τοτε θα δεις την καταναλωση να ανεβαινει. Αλλιως η διαφορα ειναι απειροελαχιστη
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Ήρθε η ώρα που το σκέφτομαι παρα πολύ σοβαρά και εγώ ! :)

Αυτό εδώ http://www.sprintbooster.com/menu.asp?lang=gr&menu=2  πρέπει να είναι σωστά?
Το έχει δοκιμάσει κάποιος σε mk7 να μου πει αν όντως έχει διαφορα όταν ανάβει κόκκινο ktlp ?
Οποιος ξέρει ας μου δώσει λίγες πληροφορίες.

το σκέφτομαι γιατί σε μαρσαρίσματα ktlp που πατάω κατά κάποιον τρόπο στιγμιαία το γκάζι ανταποκρίνεται μετά από λίγο ...υπάρχει ένα κενό διάστημα dld.

Ευχαριστώ.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Πανο οι απαντησεις στα ερωτηματα σου υπαρχουν μερικες σελιδες πιο πισω!!!εαν δεν σε καλυψει κατι απο αυτα που εχουν υποθει μας ρωτας ;)
 

nikos drift

Pro Member
Apr 24, 2011
348
0
0
πανο ειναι η μερα με την νυχτα θα ενθουσιαστεις!!!
οταν το εβαλα νομιζα οτι ημουν σε αλλο αυτοκινητο....αφου μια φορα ετυχε να το απενεργοποιησω και νομισα οτι κατι επαθε το αμαξι...υπαρχει διαφορα που φαινεται αναμεσα στις επιλογες...215 ευρω πληρωσα...
 

pumaspeed

Member
Σεπτ. 20, 2010
278
0
0
34
εγω το εχω 1  εβδομαδα  τωρα  !!!!το πηρα 168 ευρο  με τον επιλογεα εννοειται !δε μετανιωσα ουτε στο ελαχιστο για τα λεφτα που εδωσα! οτι εγραψαν τα παιδια πιο πισω ειναι αληθεια !πολυ νευρικο με ολεs τις σχεσεις η πρωτη ζωγραφιζει στιην ασφαλτο :p αλλα εκει που κανει μεγαλη διαφορα ειναι σε ταξιδια με φορτομενο αυτοκινητο !οταν ειναι απενεργοποιμενο και εχεις 4 ι 5 μεσα  με βαρος παντα το πατας και για μια στιγμη λες τι στο καλο κατεβηκαν οι επιβατες? :p στην πολη το εχω κλειστο  δε χρειαζεται !στο κοκκινο δεν εχει μεγαλη διαφορα απο το πρασινο !ι καταναλωση  αυξανει λιγο αν πατας αφηνεις ,οσο για την τοποθετηση επειδη το πηρα με αντικαταβολη πεταχτηκα μεχρι τη φορντ σε 1 λεπτο μου το εβαλε ενα παλικαρη και εφυγα !αυτα ! :)
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
με πείσατε αύριο κιόλας θα πάω στον bouleko να το δω και αν με πείσει θα το βάλω :p
 

pumaspeed

Member
Σεπτ. 20, 2010
278
0
0
34
απλως ελεξε την τιμη γιατι τα 168  απο τα 215 ευρω ειναι μεγαλη διαφορα !
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0yrBpL45u-k&feature=related[/youtube]
δειτε απο 0.40
εκει ειναι το ζουμι!
 

pumaspeed

Member
Σεπτ. 20, 2010
278
0
0
34
βασικα δε χρειαζεται ουτε ξεβιδωμα ,ουτε τπτ .εμενα το παιδι απο τη φορντ ,μπηκε απο κατω ξεκουμπωσε τη φισα του γκαζιου το εβαλε και κουμπωσε παλι πανω σε αυτο τη μαμα φισα !μετα εγω εφερα το καλωδιο(επιλογεα) στο ταμπλο οπου και τον κολλhσα με ταινια 2πλης οψεως που ειχε στο κουτι του !!!δε παιζει να καναμε πανω απο 1¨30 λεπτο :D
 

pumaspeed

Member
Σεπτ. 20, 2010
278
0
0
34
http://vast.car.gr/parts/?ca=357 εδω το ειχα βρει !τωρα θελει ερωτημα αν εχει για φορντ αλλο γιατι δε το βρισκω ! μονο με  τηλεφωνο.....
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread