Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
ουτε διαφορετικο ηχο θα κανει ουτε διαφορα στην καταναλωση θα δεις...

δεν αλλαζεις τελικο μια απλη αποληξη βαζεις
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
Χμμμμ
Τοτε η κατασταση γινεται εξαιρετικα ενδιαφερουσα!!!!
Το απογευμα θα παω να ρωτησω και θα σας ενημερωσω!!!
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Συμφωνω με τον Πετρο.Και εγω που αλλαξα τωρα τελευταια μια μπουκα στο μαμα καζανι δεν παρατηρησα καμια διαφορα.Δεν ξερω ομως τι παιζει αν βαλεις καμια πολυ μεγαλη μπουκα.Μηπως τοτε εχεις διαφορα στον ηχο.
 

giannis_suzuki

Pro Member
Oct 17, 2010
384
0
0
φιλε δεν θα δεις καμια απολυτως διαφορα πλην της εξωτερικης εμφανισης...... ok234
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Η κατανάλωση δεν αλλάζει με την αλλαγή της μπούκας, ο θόρυβος δυναμώνει, αλλά ελάχιστα... Επίσης θα κόψεις τον προφυλακτήρα για να μπει η μπούκα...
 

vagma

Hero Member
pitbull said:
Συμφωνω με τον Πετρο.Και εγω που αλλαξα τωρα τελευταια μια μπουκα στο μαμα καζανι δεν παρατηρησα καμια διαφορα.Δεν ξερω ομως τι παιζει αν βαλεις καμια πολυ μεγαλη μπουκα.Μηπως τοτε εχεις διαφορα στον ηχο.

βαζοντας μια μεγαλη μπουκα αλλαζει ο ηχος προς το δυνατοτερο.........αν κρινω απο το μκ2 μου!!!!!!!! ;D ;D ;D
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
εσενα δεν ειναι μπουκα ειναι μπουρι σομπας ρε....
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
ρε παιδια θα ρωτησω κατι αλλα μην γελασετε! αλλαξα καζανακι (τελικο μονο) εβαλα και μια πολυ ομορφη μπουκα κανει θορυβο δε λεω, αλλα νομιζω οτι καταναλωνει πιο πολυ! Μηπως ειναι ιδεα μου? Υπαρχει περιπτωση να ισχυει κατι τετοιο?
 

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
grg019 said:
ρε παιδια θα ρωτησω κατι αλλα μην γελασετε! αλλαξα καζανακι (τελικο μονο) εβαλα και μια πολυ ομορφη μπουκα κανει θορυβο δε λεω, αλλα νομιζω οτι καταναλωνει πιο πολυ! Μηπως ειναι ιδεα μου? Υπαρχει περιπτωση να ισχυει κατι τετοιο?
Οχι,απλα πατας πιο πολυ γκαζι...
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
θα ειμαι πιο προσεκτικος! αλλα σε παρασυρει ο ηχος.....
 

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
αυτο ακριβως...και γω οταν εβαλα τελικο το ιδιο επαθα!!! tease
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
vasilisfiesta said:
Οχι,απλα πατας πιο πολυ γκαζι...

Αυτό πιστεύω κι εγώ...

grg019 said:
θα ειμαι πιο προσεκτικος! αλλα σε παρασυρει ο ηχος.....

Μην παρασύρεσαι :) Προσπάθησε να είσαι πιο συνετός με το γκάζι ;)
 

maxitis13

New member
Aug 28, 2010
75
0
0
παιδιά... στον δρόμο προχθές είδα fiestaki με group n εξάτμηση.... δεν το πάταγε για να ακούσω ήχο αλλα να πώ την μάυρη αλήθεια δεν ήταν κ πολύ ωραίο.... κάτι σε φαλτσοκομένη λέω να βάλω αλλα δεν ξέρω πωσ θα είναι κ το αλλο πρόβλημα ειναι οτι αμα θές μετα να αλλάξεις τελικό την πάτησες γιατι θα έχεις κομένο το πλαστικό κάτω... κ αν βάλεις αλλη εξάτμηση που δεν θέλει κόψιμο την πάτησες.....
 

king207

Member
Nov 29, 2010
101
0
16
38
grg019 said:
ρε παιδια θα ρωτησω κατι αλλα μην γελασετε! αλλαξα καζανακι (τελικο μονο) εβαλα και μια πολυ ομορφη μπουκα κανει θορυβο δε λεω, αλλα νομιζω οτι καταναλωνει πιο πολυ! Μηπως ειναι ιδεα μου? Υπαρχει περιπτωση να ισχυει κατι τετοιο?

To ίδιο νομίζουν όσοι βάζουν κ χοάνη ! όταν κ@...νεις απο τον ήχο το πόδι βαραίνει μάλλον! χεχε

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1294351431[/time]
maxitis13 said:
παιδιά... στον δρόμο προχθές είδα fiestaki με group n εξάτμηση.... δεν το πάταγε για να ακούσω ήχο αλλα να πώ την μάυρη αλήθεια δεν ήταν κ πολύ ωραίο.... κάτι σε φαλτσοκομένη λέω να βάλω αλλα δεν ξέρω πωσ θα είναι κ το αλλο πρόβλημα ειναι οτι αμα θές μετα να αλλάξεις τελικό την πάτησες γιατι θα έχεις κομένο το πλαστικό κάτω... κ αν βάλεις αλλη εξάτμηση που δεν θέλει κόψιμο την πάτησες.....

Φίλε μου θα σου πρότεινα να βάλεις ένα επώνυμο τελικό, που δεν θα χρειαστεί να το πετάξεις ποτέ! μην πετάς τα λεφτά σου στους κατσαρολάδες!
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Ειναι στην κριση την δικια σου αν θα κοψεις προφυλακτηρα η οχι.Προσωπικα εμενα μου αρεσουν περισσοτερο με κομενο.Παντως αμαξια που εχω δει χωρις κομμενο προφυλακτηρα και εχει γινει σωστη δουλεια ειναι μια χαρα,δεν καταλαβαινεις τπτ.
Εαν δεν βαλεις κανενα με διπλη μπουκα η με καμια τεραστια δεν θα χρειαστει να κοπει πολυ οποτε αργοτερα αν αποφασισεις να το αλλαξεις δεν θα εχεις προβλημα.Παντως το σημαντικο ειναι να βαλεις ενα τελικο που θα σου αρεσει και θα ειναι οπως θες εσυ,ωστε να μην χρειαστει να πετας λεφτα σε καζανακια.
Και τα χειροποιητα μια χαρα ειναι και τα φτιαχνεις οπως τα θες εσυ,τα επωνυμα παντα ειναι πιο φασαριοζικα.
 

maxitis13

New member
Aug 28, 2010
75
0
0
αυτό με την φαλτσοκομένη τι διάμετρο έχει? ειναι φασαριόζα??? κ πωσ την ζηταω? πωπω πολυ άσχετος ειμαι ε?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread